Moussa Dembele doczeka się upragnionego transferu do Premier League?!

15.04.2019

W Ligue 1 z pewnością możemy znaleźć kilku zawodników, którzy mają potencjał, by grać w Premier League. Do tego grona zaliczany jest Moussa Dembele. Francuski napastnik w 2018 roku dołączył do Lyonu z Celtiku. Niewykluczone, że pobyt 22-latka we Francji nie będzie trwać długo. Piłkarza obserwują bowiem dwa czołowe kluby z Wysp!

Czasem piłkarz musi coś udowodnić. Takie zadanie miał również Moussa Dembele. Jeszcze podczas pobytu w Premiership, niektóre źródła łączyły napastnika z grą w Premier League. Pojawiały się jednak głosy, które sugerowały, że gra w lidze szkockiej nie jest wyznacznikiem, by rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Dembele dołączył zatem do słabszej ligi, jaką niewątpliwie jest Ligue 1.

Francuz z pewnością nie żałuje swojego wyboru. Debiutancki sezon w Lyonie, Moussa już może zapisać do udanych. Piłkarz strzelił w 40 spotkaniach 17 bramek oraz zaliczył sześć asyst. Tym samym, 22-latek jest najlepszym strzelcem drużyny w lidze. Dobra gra zawodnika nie uszła uwadze dwóm czołowym ekipom Premier League. Według doniesień mediów, Manchester United i Arsenal bacznie monitorują sytuację piłkarza.

Trudno jak na razie prognozować, ile musiałby wydać klub, który zdecydowałby się na zakup Francuza. Lyon zapłacił za zawodnika w letnim oknie 20 milionów funtów. Biorąc pod uwagę dynamiczny rynek i postęp piłkarza, cena mogłaby wzrosnąć nawet trzykrotnie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł