Strata na wielu płaszczyznach. Jakub Błaszczykowski nie zagra do końca sezonu!
16.04.2019

Niektórzy piłkarze nie tylko wprowadzają do drużyny jakość piłkarską, ale również wpływają na aspekty pozasportowe. Takim idealnym przykładem w Ekstraklasie jest Jakub Błaszczykowski. Wielokrotny reprezentant Polski ponownie ubrał koszulkę Wisły, by pomóc drużynie w bardzo trudnym momencie. Niestety, do końca sezonu, “Biała Gwiazda” musi radzić sobie bez 33-letniego pomocnika. 

Osiem spotkań i pięć bramek. Tak prezentuje się bilans Błaszczykowskiego po powrocie w polskiej lidze. Występy Jakuba miały niewątpliwy wpływ na wyniki krakowskiego klubu w ostatnich tygodniach. Po efektywnym zwycięstwie nad Legią, szanse Wisły na zakończenie sezonu w czołowej ósemce znacząco wzrosły. W dwóch kolejnych meczach, Jakub Błaszczykowski nie wybiegł wraz z kolegami na murawę.

Nieobecność byłego piłkarza Wolfsburga była bardzo widoczna. We wspomnianych starciach, Wisła zdobyła zaledwie jeden punkt, remisując na własnym obiekcie z Piastem oraz przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Porażka ze śląskim zespołem w szczególności była dotkliwa dla “Białej Gwiazdy”. Wielu ekspertów nie ma bowiem wątpliwości, że ten mecz zaważył nad grą Wisły w grupie mistrzowskiej.

Do końca sezonu, krakowska ekipa musi radzić sobie bez Jakuba. Błaszczykowski poinformował za pośrednictwem Instagrama, że nie wybiegnie już na boisku w tym sezonie Ekstraklasy. Dla samego klubu jest to dotkliwa utrata.

Odbierz darmowy zakład 20 zł