Carragher o obecnym Liverpoolu. “To najlepszy zawodnik tego klubu od 30 lat”
16.04.2019

Dla Sadio Mane obecny sezon, biorąc pod uwagę tylko i wylącznie zdobycz bramkową, jest bez wątpienia najlepszy z dotychczasowych w barwach „The Reds”. Mimo to Jamie Carragher wciąż uważa, że 27-latek jest mocno niedoceniany przez sympatyków Liverpoolu.

Były angielskie obrońca w ostatnim wywiadzie podkreślił znaczenia skrzydłowego w drużynie Juergena Kloppa. 41-latek tak mocno ceni Senegalczyka, że bez chwili zastanowienia wymienił go przed Salahem w rankingu najlepszych zawodników ekipy z Anfield.

– Jestem wielkim fanem Sadio Mane. Ludzie zazwyczaj dyskutują o Kloppie i transferach Salaha oraz Van Dijka. Dla mnie jednak Mane był zawodnikiem, dzięki któremu Liverpool ponownie znalazł się w pierwszej czwórce. W kolejnym sezonie „The Reds” dotarli do finału Ligi Mistrzów, a w obecnym rywalizują o ligowy tytuł. To był pierwszy wielki transfer Niemca, który to wszystko rozpoczął.  

Carragher podkreślił również znaczenie bramek Mane w  obecnej kampanii. Senegalczyk znajdował drogę do bramki w decydujących spotkaniach przeciwko Crystal Palace, Chelsea, Fulham i Burnley, a także pomógł swojej drużynie zebrać ważne punkty z Leicester oraz West Hamem.

– To nie tylko zdobywanie bramek, kiedy twoja drużyna jest na fali i wygrywa 4-0. Jego trafienia mają kolosalne znaczenie. Czasami myślę o tym i wydaje mi się, że większość lokuje swoją uwagę na Salahu, Van Dijku czy Alissonie. Liverpool zamierza zdobyć swój pierwszy tytuł od prawie 30 lat. Moim zdaniem Mane jest najlepszym graczem, jakiego ma ta drużyna od tamtego czasu.  

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO