Trener Slavii nie szczędzi pochwał – ” Eden Hazard jest na tym samym poziomie co Messi czy Ronaldo”
18.04.2019

W momencie, gdy zdecydowanie słabsze drużyny mierzą się z europejskimi potęgami, często szkoleniowcy “underdogów” nie szczędzą pozytywnych słów na temat rywali. Tym razem w samym superlatywach postanowił wypowiedzieć się trener Slavii, Jindrich Trpisovsky. Czech oznajmił w wywiadzie, że Eden Hazard jest na tym samym poziomie, co Messi czy Ronaldo. 

Obecna Chelsea nie istnieje bez belgijskiego zawodnika. W tym stwierdzeniu nie ma przesady. Maurizio Sarri zawdzięcza 28-latkowi naprawdę wiele. Być może bez “błysków” Hazarda, włoski szkoleniowiec pożegnałby się z pracą na Stamford Bridge. Wpływ Edena na wyniki “The Blues” jest ostatnio bardzo widoczny. Najlepszy zawodnik londyńskiego klubu strzelił m.in. dwie bramki w wygranym meczu swojego zespołu z West Hamem.

Postać Hazarda pozytywnie oddziałuje również na innych piłkarzy Chelsea. Belg pojawił się w 59. minucie spotkania LE przeciwko Slavii. Od tego fragmentu meczu, “The Blues” prezentowali się na murawie znacznie lepiej. Klasę Edena docenił także trener rywali czwartkowej rywalizacji.

Jindrich Trpisovsky przyznał w rozmowie z mediami, że Eden Hazard to ta sama półka co Messi czy Ronaldo – On jest najlepszym piłkarzem. Uważam, że jest na tym samym poziomie co Messi czy Ronaldo. Niewielu zawodników może grać w takim stylu. Naprawdę lubię oglądać Belga w akcji. Oczywiście chciałbym, żeby Eden pojawił się na murawie. Dostałbym sygnał, że rywal traktuje nas poważnie. 

Chelsea rozegra rewanżowe spotkanie ze Slavią Praga w czwartek o godzinie 21.00 na Stamford Bridge.

Odbierz darmowy zakład 20 zł