Kartka, która trafiła w niepożądane ręce
18.04.2019

Zwyczaj przekazywania informacji piłkarzom przez zwykłą kartkę papieru nie jest niczym nadzwyczajnym. Trenerzy często decydują się na taki ruch, by zakomunikować zawodnikom pewne zmiany w taktyce lub założenia na najbliższe minuty spotkania. Zdarzają się jednak przypadki, gdy informacje trafiają do niewłaściwych odbiorców. Marc-Andre ter Stegen został bohaterem takiej sytuacji. 

Podczas rewanżowego spotkania Barcelony z Manchesterem United, “Czerwone Diabły” nie przedstawiły żadnych poważnych argumentów, by pokonać hiszpańską drużynę. Podopieczni Solskjaera przegrywali z rywalami na każdej możliwej płaszczyźnie. Niekorzystny rozwój wydarzeń wymusił na norweskim szkoleniowcu pewne zmiany. Trener Manchesteru przekazał informację jednemu ze swoich piłkarzy.

Marcus Rashford otrzymał kartkę z instrukcją odnośnie zmiany ustawienia. Anglik przez pewien czas gry poruszał się wraz z otrzymaną kartką. Dość niefortunnie, wiadomość od szkoleniowca upadła tuż przy polu karnym rywali. Marc-Andre ter Stegen postanowił skorzystać z okazji, zbierając kartkę z murawy i odczytując treść.

Oczywiście nie warto zakładać, że to wydarzenie wpłynęło na ostateczny rezultat spotkania. Cała sytuacja może być pewną przestrogą dla samych zawodników. Piłkarze muszą pamiętać, w jakim miejscu “pozbywają się” ważnych informacji.

Odbierz darmowy zakład 20 zł