Kolejny gigant po Richarlisona
20.04.2019

Everton latem będzie zmuszony odpierać zakusy ze strony wielu czołowych klubów Europy. Wszystko oczywiście z powodu ogromne zainteresowania Richarlisonem, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Tym razem do grona zalotników 21-latka dołączyła Barcelona.

Przyszły mistrz Hiszpanii latem ponownie będzie szukał ofensywnego gracza. Wśród kandydatów znalazł się Richarlison, który oprócz pozycji środkowego napastnika, z powodzeniem radzi sobie także na skrzydle. Jak donosi „Marca”, ta wszechstronność została zauważona przez władze „Dumy Katalonii”.

Barcelona w styczniu wypożyczyła Kevina-Prince’a Boatenga, ale do tej pory Ghańczyk wystąpił zaledwie w trzech spotkaniach i nie sprostał roli zastępcy Luisa Suareza. Urugwajczyk wchodzi powoli w ostatnie lata swojej kariery, zatem przyda mu się nieco wytchnienia w kilkunastu spotkaniach w sezonie.

W tym sezonie Richarlison strzelił 12 bramek i zanotował 2 asysty w 32 meczach we wszystkich rozgrywkach. Nie są to oczywiście oszołamiające liczby, lecz zważywszy na jego możliwość rozwoju, ekipa Ernesto Valverde jest chętna sprostać oczekiwaniom finansowym Evertonu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł