Antonio Conte o życiu na “bezrobociu”. Marzenie każdego?
20.04.2019

Latem 2018 roku przydarzyło się coś, co w Chelsea w ostatnich latach jest dość częstym zjawiskiem. Zarówno Jose Mourinho, jak i Antonio Conte, najpierw zdobywali tytuł mistrzowski, następnie dość szybko żegnali się z klubem w – delikatnie ujmując – nieciekawej atmosferze.

O ile pierwszy z nich dość szybko, bo po pół roku, znalazł zatrudnienie w Manchesterze United, o tyle Włoch wciąż raczy się urokami braku życia zawodowego. Antonio Conte łączony był w tym czasie przez media z kilkoma dużymi klubami, jednak jak dobrze wiemy, nie było mu wystarczająco blisko do żadnego z nich. Czy to dla byłego trenera Chelsea i Juventusu problem?

– Wciąż mieszkam w Londynie, chcemy w ten sposób dać córeczce możliwość nauki angielskiego. (…) Nie ma tu zbyt wielu rzeczy do robienia. Spędzam dużo mojego czasu leżąc na kanapie, oglądając mecze i programy telewizyjne. Zapytany o to, gdzie będzie w przyszłym sezonie, odparł: – Też chciałbym to wiedzieć! W tej chwili naprawdę nie wiem. Pójdę do zespołu z projektem, który mnie przekona.

Jak widać wszystko wskazuje na to, że “laba” Antonio Conte skończy się tego lata, po roku przerwy od pracy. Cieszymy się że prawdopodobnie znów będziemy mogli zobaczyć go na ławce trenerskiej, ale ciekawe, czy on widzi to podobnie. W końcu wylegiwanie się na kanapie przed TV jest marzeniem wielu…

Odbierz darmowy zakład 20 zł