Kolejny zawodnik Ajaksu na radarze czołowych klubów
22.04.2019

Frenkie De Jong, Matthijs De Ligt, David Neres – póki co ta trójka była najczęściej wymieniania w kontekście letniego transferu z Ajaksu Amsterdam. Pierwszy z nich sfinalizował swój transfer do Barcelony, zaś drugi jest już podobno bliski podążenia tą samą drogą. W innym kierunku może pójść Neres oraz…Hakim Ziyech, których obserwują głównie zespoły Premier League.

Świetne występy w Lidze Mistrzów sprawiły, że Marokańczyk może liczyć na zakusy ze strony wielu klubów. Według angielskich mediów, sytuacje zawodnika monitoruje Manchester City, Manchester United oraz Arsenal.

Obecny kontrakt 26-latka wygasa w 2021 roku, a jego wartość szacuje się zaledwie na 25 milionów funtów. Jak na tej klasy zawodnika wygląda to dość na promocyjną cenę. Bez wątpienia wrażenie mogą robić przede wszystkim statystyki pomocnika w postaci 19 bramek oraz 20 asyst w tym sezonie.

Do rozmów ma oczywiście dojść na koniec sezonu, ponieważ ekipa Erika Ten Haga nadal walczy o krajowe oraz europejskie puchary. Pytanie tylko czy Ajax zechce sprzedać swojego kolejnego piłkarza. Holenderskie media sugerowały niedawno, że półfinalista Ligi Mistrzów nie planuje masowej wyprzedaży, a odejdzie zaledwie kilku piłkarzy. Czy wśród nich będzie także Ziyech?

Odbierz darmowy zakład 20 zł