Edinson Cavani niczego nie wyklucza – “W futbolu wszystko może się wydarzyć”
22.04.2019

Można rzec, że symbolem sukcesów PSG ostatnich lat jest Edinson Cavani. Urugwajski napastnik przeniósł się do zespołu z Paryża w 2013 roku. Od tego momentu, klub ze stolicy Francji zdobył cztery tytuły mistrzowskie, cztery Puchary Francji oraz pięć Pucharów Ligi Francuskiej. Niewykluczone, że tegoroczne mistrzostwo klubu jest ostatnim dla samego Cavaniego. 

Dość głośno mówi się o ewentualnych przenosinach Urugwajczyka do innego zespołu. Być może zarząd PSG postara się sprowadzić nowego, młodszego snajpera. Edinson Cavani skończył bowiem w tym roku 32-lata. Choć napastnik nie zawodzi, to zapewne paryska ekipa chciałaby sprowadzić “świeżą” gwiazdę.

Po wielkim występie przeciwko Monaco, Edinson Cavani został zapytany przez jednego z dziennikarzy o swoją przyszłość – Wiele rzeczy wydarzyło się w tym sezonie. Co roku jest inaczej. Najważniejszą kwestią jest jednak to, by utrzymać zespół w jedności. Moja przyszłość? Cały czas mam ważny kontrakt, który obowiązuje do 2020 roku. Co chcesz usłyszeć? Czuje się dobrze, jestem szczęśliwy, moje rodzina również. Trzeba jednak pamiętać, że to jest futbol. Wszystko może się wydarzyć. 

Najgłośniej łączono Urugwajczyka z powrotem do Serie A. Cavani w trwających rozgrywkach strzelił łącznie 22 bramki oraz zanotował 8 asyst.

Odbierz darmowy zakład 20 zł