Kolejny piękny gest Raheema Sterlinga
22.04.2019

Raheem Sterling powoli wyrasta na prawdziwego bohatera angielskiej piłka. Mowa tutaj nie tylko o boiskowych umiejętnościach piłkarza Manchesteru City. Sterling od dłuższego czasu stara się otwarcie walczyć z panującym rasizmem. Dodatkowo, 24-latek próbuje wykorzystywać swoją popularność, by pomagać innym. 

Były gracz Liverpoolu włączył się jakiś czas temu w akcję ratowania życia Damary’ego Dawkinsa. Trzynastolatek walczył z bardzo poważną chorobą, białaczką limfoblastyczną. Niestety, młody chłopak przegrał ten bój i zmarł w marcu tego roku.

Sterling nie zapomniał o Damarym, dlatego w trakcie meczu Anglia-Czarnogóra, 24-latek po strzelonym golu ukazał koszulkę, na której widniało zdjęcie gracza “The Citizens” ze zmarłym Dawkinsem. Piłkarz takim gestem chciał okazać wsparcie rodzinie chłopaka.

Na tym historia się nie kończy. Raheem Sterling postanowił opłacić cały koszt pogrzebu Damary’ego Dawkinsa. Po spotkaniu z Czarnogórą, zawodnik w taki sposób wypowiedział się na temat Damary’ego – To był wyjątkowy młody człowiek, którego historia poruszyła wiele serc. Również moje. 

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO