Neymar ponownie w cieniu? – “To Kylian Mbappe jest prawdziwą gwiazdą PSG”
24.04.2019

Jednym z głównych powodów przeprowadzki Neymara z Barcelony do Paryża była osoba Leo Messiego. Argentyńczyk to prawdziwy lider i gwiazda “Dumy Katalonii”, dlatego Brazylijczyk chciał znaleźć klub, w którym będzie niekwestionowanym numerem jeden. Problem w tym, że zarząd PSG sprowadził jeszcze jedno wielkie nazwisko, które wyrasta na topowego zawodnika globu. Jest nim Kylian Mbappe. Jak twierdzi były reprezentant Francji, Jean-Pierre Papin, to właśnie 20-latek jest prawdziwą gwiazdą mistrza Ligue 1. 

Kolejny sezon i kolejna kontuzja. Neymar nie może być zadowolony z obecnego sezonu, gdyż 27-latek po raz kolejny nie pomógł drużynie w walce o triumf w Lidze Mistrzów. Co prawda, były piłkarz Barcy wrócił na murawę w ostatni weekend, kiedy PSG rywalizowało w lidze z Monaco, jednakże zawodnik opuścił praktycznie najważniejszą część rozgrywek. W czasie nieobecności Neymara, większość obowiązków spadła na Mbappe.

Kylian radził sobie z presją całkiem dobrze. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze kilka spotkań, a 20-latek może już poszczycić się niecodziennym osiągnięciem, jakim jest wynik 30 strzelonych bramek w Ligue 1. Łącznie Francuz ma na swoim koncie 36 goli i 17 asyst.

Według byłego napastnika, Jeana-Pierre’a Papina, to właśnie Kylian Mbappe jest prawdziwą gwiazdą klubu – Prawdziwą bronią PSG nie jest Neymar, to Mbappe. Mogliśmy to przewidzieć. Nawet jeśli Brazylijczyka określa się mianem galaktycznego, prawdziwą gwiazdą PSG jest Mbappe. Przez dwa lata, Neymar zagwarantował nam kilka wybitnych spotkań. Kylian utrzymuje dyspozycję przez cały czas. 

Taką zależność zauważają również media. Prowadzona jest bowiem dyskusja odnośnie przyszłości Neymara w Paryżu. 27-latek może być bowiem niezadowolony ze swojego statusu w klubie, dlatego różne źródła próbują łączyć Brazylijczyka z przeprowadzką do Realu. Pytanie, czy taki transfer jest w ogóle możliwy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO