„Mourinho byłby równie dobrym wyborem jak Zidane”
24.04.2019

Powrót Zinedine’a Zidane’a zbiegł się w czasie, gdy hiszpańskie media zaczęły informować o możliwym przejęcie „Królewskich” przez Jose Mourinho. Ostatecznie Florentino Perez wybrał Francuza, lecz według Aitora Karanki Portugalczyk byłby równie dobrym wyborem.

Ponowne podjęcie pracy w stolicy Hiszpanii przez Zidane’a musiało być sporym zaskoczeniem. Szybkie zwolnienie Julena Lopeteguiego oraz Santiago Solariego pokazało, że prezes „Los Blancos” nadal nie ma cierpliwości do szkoleniowców, którzy od początku nie dają żadnych perspektyw na budowę zwycięskich drużyn. Naturalnym wyborem Pereza było zatem sięgnięcie po dawnego trenera, którzy trzykrotnie z rzędu zdobywał Ligę Mistrzów.

– Mourinho byłby równie dobrym wyborem dla Realu Madryt jak Zidane. Każda z tych opcji jest niesamowicie silna dla takiego klubu, jeśli przeanalizujesz ich dwa profile. Nie ma w tym przypadku dobrego lub złego kandydata. Manchester United wylądował poza miejscem w Lidze Mistrzów, ale za rządów Jose zdobył trzy trofea.

– Futbol zmienia się dość szybko i momentalnie zapominamy o dobrych chwilach. Łatwiej jest przecież dyskutować o negatywach. Mourinho szybko wróci na najwyższy poziom – stwierdził Karanka.

45-latek współpracował z Portugalczykiem w latach 2010-2013. Następnie Karanka podjął pracę w Middlesbrough, gdzie wytrwał ponad trzy lata.

Odbierz darmowy zakład 20 zł