Mourinho wykluczył potencjalny kierunek nowej pracy
25.04.2019

Jose Mourinho powoli przygotowuje się do podjęcia nowej pracy. Jaki konkretnie kierunek obierze Portugalczyk? Póki co wiemy jedynie to, że 56-latek niechętnie wróci do Anglii.

„The Special One” od grudnia cieszy się beztroskim życiem bez codziennej pracy w klubie. Jego wakacje jednak powoli dobiegają końca, a szkoleniowca łączono przede wszystkim z powrotem do Realu Madryt oraz Interu. Zatrudnienie w Realu Madryt Zinedine’a Zidane’a sprawia, że jeden z tych zespołów już wypadł z jego listy. Czy Mourinho rozważa zatem powrót do Premier League?

– Nie sądzę, że Premier League będzie moim kolejnym przystankiem.

Były menedżer „Czerwonych Diabłów” odniósł się także do zarzutów, jakby to był „skończony” w pracy menedżera.

– Trofea są gwarancją mojego sukcesu. Nawet ci, którzy robią wszystko aby to zdeprecjonować, nie są w stanie tego zrobić. Ostatni puchar zdobyłem w 2017 roku, a niektórzy tak się zachowują jakby to miało miejsce 20 lat temu. Z kolei osiem miesięcy temu rozegrałem swój ostatni finał Pucharu Anglii.

– Teraz przygotowuje się na przyszłość. Nie czuję, że marnuje swój czas z powodu braku pracy menedżera, ponieważ od 18 lat jestem ciągle w tym zawodzie bez przerwy. Zwykle nie masz dużo czasu na zastanowienie się, gdzie popełniłeś błąd. Te miesiące bez pracy trenera były dla mnie bardzo przydatne.

Odbierz darmowy zakład 20 zł