Mourinho wykluczył potencjalny kierunek nowej pracy
25.04.2019

Jose Mourinho powoli przygotowuje się do podjęcia nowej pracy. Jaki konkretnie kierunek obierze Portugalczyk? Póki co wiemy jedynie to, że 56-latek niechętnie wróci do Anglii.

„The Special One” od grudnia cieszy się beztroskim życiem bez codziennej pracy w klubie. Jego wakacje jednak powoli dobiegają końca, a szkoleniowca łączono przede wszystkim z powrotem do Realu Madryt oraz Interu. Zatrudnienie w Realu Madryt Zinedine’a Zidane’a sprawia, że jeden z tych zespołów już wypadł z jego listy. Czy Mourinho rozważa zatem powrót do Premier League?

– Nie sądzę, że Premier League będzie moim kolejnym przystankiem.

Były menedżer „Czerwonych Diabłów” odniósł się także do zarzutów, jakby to był „skończony” w pracy menedżera.

– Trofea są gwarancją mojego sukcesu. Nawet ci, którzy robią wszystko aby to zdeprecjonować, nie są w stanie tego zrobić. Ostatni puchar zdobyłem w 2017 roku, a niektórzy tak się zachowują jakby to miało miejsce 20 lat temu. Z kolei osiem miesięcy temu rozegrałem swój ostatni finał Pucharu Anglii.

– Teraz przygotowuje się na przyszłość. Nie czuję, że marnuje swój czas z powodu braku pracy menedżera, ponieważ od 18 lat jestem ciągle w tym zawodzie bez przerwy. Zwykle nie masz dużo czasu na zastanowienie się, gdzie popełniłeś błąd. Te miesiące bez pracy trenera były dla mnie bardzo przydatne.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO