Niecodzienny ruch. Ajax na mecz z Lille uda się „alternatywnym” środkiem lokomocji

15.10.2019

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. W niepamięć odeszły czasy, w których wyprawy na mecze wiązały się z kilkudniowym planowaniem, dużym niebezpieczeństwem i zerowym komfortem. Wsiadasz, lecisz, jesteś – łatwo, szybko i przyjemnie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Poza samolotami, kluby mają także swoje wręcz luksusowe busy, którymi wożą zawodników na mecze, które odbywają się w niedalekiej odległości. „Po co to komplikować?” – chciałoby się zapytać.

Na uczynienie podróży środkiem przekazu zdecydował się Ajax. Niedoszły finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów ogłosił, że na spotkanie piątej kolejki fazy grupowej Champions League nie wybierze się ani drogą powietrzną, ani rozległymi szosami. Zamiast tego wybrano… pociąg.

W ten sposób klub chce dać dobry przykład w tych „klimatycznie-świadomych czasach” i pokazać, że nie zawsze trzeba wybierać środki lokomocji szkodzące środowisku emitowanymi spalinami. Inna sprawa, że okazja na taki ruch trafiła się wręcz wymarzona. Do Lille, w którym Ajax zagra mecz 27 listopada, z Amsterdamu jest jedynie ok. 300 kilometrów.

Śmiemy twierdzić, że gdyby chodziło o przeprawę np. do Włoch czy Hiszpanii, nikomu nie chciałoby się aż tak „poświęcać”. Mimo wszystko doceniamy gest, być może dzięki niemu część osób zdecyduje się pojechać w niedługą trasę nie samochodem, a właśnie przyjaźniejszym środowisku pociągiem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!