Jürgen Klopp Najlepszym Trenerem FIFA. Pokonał Hansiego Flicka

17.12.2020

Jürgen Klopp otrzymał nagrodę dla Najlepszego Trenera FIFA. Niemiecki szkoleniowiec pokonał w plebiscycie Hansiego Flicka oraz Marcelo Bielsę.

Mistrzostwo Anglii przyczyną sukcesu?

Jürgen Klopp w tym sezonie doprowadził Liverpool do przełamania serii trwającej wiele lat. “The Reds” zdobyli pierwsze mistrzostwo Anglii od 30 lat, w dodatku na kilka kolejek przed końcem sezonu. Zespół jednak zawiódł w Lidze Mistrzów, gdzie odpadł w 1/8 finału po dwumeczu z Atletico Madryt.

Pożegnanie z pucharami na początku roku nie przeszkodziło jednak niemieckiemu szkoleniowcowi w przyznaniu mu wyróżnienia. Jürgen Klopp otrzymał nagrodę dla Najlepszego Trenera Roku FIFA. Szkoleniowiec Liverpoolu w finale plebiscytu wygrał z Hansim Flickiem, który sięgnął z Bayernem po potrójną koronę oraz Marcelo Bielsą, który awansował do Premier League z Leeds.

Niezasłużone wyróżnienie?

Wybór Najlepszego Trenera spotkał się z dużą krytyką. Hansi Flick z Bayernem zdobył bowiem wszystko, co było do zdobycia. Tymczasem Klopp, mimo historycznego mistrzostwa, nie osiągnął sukcesu na arenie europejskiej.