Nie tylko Ibra. Milan szykuje kolejny wielki powrót?
09.11.2018

Styczeń może być bardzo ciekawym miesiącem dla fanów Milanu. Ich klub bowiem coraz to mocniej rozgląda się za kolejnymi napastnikami, którzy mogliby trafić do Mediolanu. Jednym z nich jest oczywiście Zlatan Ibrahimović, ale na San Siro rozpatrywany jest także pomysł ponownego sprowadzenia Alexandre Pato.

Brazylijczyk opuścił Milan w 2013 roku. Od tego momentu zaliczył aż pięć klubów, a pewną stabilizację znalazł dopiero w Chinach, gdzie w dwa lata wystąpił w 59 meczach, zdobywając przy tym 36 bramek. Obecny kontrakt 29-latka z Tianjin Quanjin wygasa wraz z końcem 2019 roku.

Póki co negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły, lecz klub z Serie A bacznie przygląda się sytuacji chińskiego klubu. Sezon w Chinese Super League kończy się w ten weekend, a zwolnienie Paulo Sousy i zatrudnienie jednego z koreańskich trenerów, może wymusić na Pato odejście z Tianjin.

Problemem dla Milanu mogą być oczywiście finanse. Pato w swoim kontrakcie ma zapisaną klauzulę na poziomie 25 milionów euro, a jego zarobki oscylują w granicach 9 milionów euro rocznie. Oczywiście w przypadku transferu do Włoch, napastnik nie ma co liczyć na tak wygórowaną pensję.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO