Kluczowi piłkarze Rakowa na mecz z Kopenhagą, kto może namieszać?

22.08.2023

Raków Częstochowa stanie przed niezwykle trudnym zadaniem, aby wyeliminować Kopenhagę. Mistrz Danii jest faworytem dwumeczu, ale Medaliki będą chciały sprawić niespodziankę. Jacy piłkarze Rakowa mogą okazać się kluczowi w trakcie dwumeczu?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Gol Rakowa promocja

Kluczowi piłkarze Rakowa na mecz z Kopenhagą

Żeby pokonać Kopenhagę, wszyscy piłkarze Rakowa będą musieli dać z siebie wszystko. Kto jednak najbardziej może wpłynąć na losy dwumeczu?

Vladan Kovacević

Nie ma co się oszukiwać, to Kopenhaga wygląda na papierze lepiej i prawdopodobnie stworzy więcej groźnych sytuacji. Mecze życia będzie musiał rozegrać Vladan Kovacević. Bez bramkarza w najwyższej dyspozycji trudno będzie o awans. W starciu z silniejszymi drużynami, to właśnie golkiperze często ratują zespół. Bośniak będzie musiał udowodnić, że nie bez powodu jest najbardziej wartościowym piłkarzem w kadrze Rakowa.

Zoran Arsenić

Stoper i kapitan, to on będzie odpowiedzialny za ustawienia linii obrony. Zoran musi być filarem nie do przejścia i zagrać dwie życiówki.

Fran Tudor

Jeden z najlepszych zawodników Rakowa w eliminacjach. Jak nie strzela, to asystuje. Fran Tudor w eliminacjach ma na swoim koncie dwa gole i dwie asysty. Chorwat drybluje, dośrodkowuje, a także ma sporo pracy w defensywie. Jeżeli będzie w formie to Kopenhaga ma kogo się bać.

Piasecki i Zwoliński

Żeby wygrać dwumeczu, trzeba strzelić bramki, a to jest zadanie Łukasza Zwolińskiego i Fabiana Piaseckiego. Napastnicy nie spisują się jak na razie wybitnie i wciąż nie wiadomo, który z nich jest tym lepszym. Piasecki trafił z Arisem i Karabachem, a Zwolińki dwukrotnie z Florą i aż trzy razy w Ekstraklasie.

Fot. Pressfocus