Adidas na dłużej z Realem? „Królewscy” podpiszą bajeczny kontrakt!

21.04.2019

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w piłce nożnej, by zarabiać wielkie pieniądze, potrzebne są wyniki. Real Madryt od kilku lat buduje swoją wielką pozycję w Europie. Choć madrycki zespół rozgrywa dość przeciętny sezon, to nadal klub ze stolicy Hiszpanii jest prawdziwą żyłą złota pod względem marketingowym. Nic dziwnego, że firmy przynoszą do zespołu atrakcyjne oferty. Jedną z nich ma podpisać Real w najbliższym czasie. 

Od dłuższego czasu, „Królewscy” ubierają koszulki ze znaczkiem Adidasa. Taka sytuacja nie ulegnie najprawdopodobniej zmianie przez najbliższe lata. Według doniesień „Marki”, przedstawiciele Realu są bliscy podpisania nowej umowy z niemiecką firma.

Jak informuje źródło, na mocy odnowionego kontraktu, Real Madryt ma otrzymać 120 milionów euro kwoty podstawowej rocznie. Do tego dochodzą zyski 20% ze sprzedaży klubowych produktów oraz sprzęt, który ma firma dostarczyć do ekip piłkarskich i koszykarskich. Jeśli wiadomości pokryją się z prawdą, madrycki zespół zostanie najlepiej opłacaną drużyną na świecie. Mowa oczywiście o kwocie podstawowej.

Jest pewien minus całej sytuacji, który zauważają sami kibice. Real ma podpisać umowę na 12 lat. W związku z tym, kontrakt będzie obowiązywać do 2031 roku. Niektórzy pesymiści zaczynają sugerować, iż na tak długą współpracę, płaca jest za niska.

Odbierz darmowy zakład 20 zł