Bayern upokorzony w Pucharze Niemiec. „Policzek”, „blamaż”, „demontaż”

28.10.2021

Bayern Monachium w fatalnym stylu pożegnał się z Pucharem Niemiec odpadając z tych rozgrywek po kompromitującej porażce 5:0 z Borussią Moenchengladbach.

Klęska w krajowym pucharze sprawiła, że niemieckie media mocno skrytykowały postawę graczy z Bawarii w środowym meczu. Nic dziwnego – Bayern nie doznał tak wysokiej porażki od ponad 40 lat.

Policzek, blamaż i demontaż

Sensacyjny rezultat meczu Borussia Moenchengladbach – Bayern został w Niemczech szeroko skomentowany. Portal sport1.de napisał, że zespół z Monachium otrzymał „potężny i bolesny policzek”. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” określił przegraną Bayernu mianem „dużego blamażu”, a „Kicker” napisał o „historycznym demontażu”.

W dzienniku „Bild” stwierdzono ponadto, że „Borussia rozmontowała Bayern na kawałki i doprowadziła do brutalnego upokorzenia”. Graczom Adiego Huttera wystarczyło niecałe 20 minut pierwszej części gry, by prowadzić z ekipą z Monachium 3:0. Po przerwie dwie bramki dla gospodarzy dołożył jeszcze Breel Embolo.

Najwyższa klęska od ponad 40 lat

Wynik środowego meczu w DFB Pokal to najwyższa porażka Bayernu od 43 lat. W roku 1978 zespół z Monachium również 5:0 przegrał z 1. FC Kaiserslautern.

Po zakończeniu spotkania gracze z Monachium szybko udali się do szatni, a o meczu wypowiedział się jedynie dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić.

Jesteśmy kompletnie zszokowani. Nie było nas na boisku. W pierwszej połowie nie wygraliśmy żadnego indywidualnego pojedynku. To niewybaczalne i niewytłumaczalne. Wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle – powiedział Salihamidzić.

Bayern w kiepskim stylu żegna się Pucharem Niemiec drugi rok z rzędu. W poprzednich rozgrywkach drużyna z Monachium na tym samym etapie sensacyjnie odpadła z DFB Pokal po rzutach karnych z drugoligowym Holstein Kiel.