Drugoligowcy w walce o awans

23.05.2022

Już tylko trzy mecze pozostały na poziomie drugiej ligi do końca sezonu. Wczoraj odbyła się 34. kolejka sezonu zasadniczego. Teraz przed nami półfinały oraz finał baraży. Kto dołączy do Stali Rzeszów i Chojniczanki?

Kandydatów jest czterech, ale paradoksalnie to nie trzeci zespół wyrasta na faworyta rywalizacji barażowej. Ruch Chorzów w niedzielę zapewnił sobie atut własnego boiska w barażach. Chorzowska ekipa odniosła tym samym pierwsze zwycięstwo od triumfu w Rzeszowie 16 kwietnia. Później porażka i cztery remisy nie przeszkodziły w zajęciu miejsca dającego najlepszą pozycję do wygranej w barażach.

Rywalem Ruchu Chorzów będzie Radunia Stężyca. Beniaminek w ostatniej kolejce miał wolne, ale emocji mu nie zabrakło. By zakwalifikować się do baraży potrzebował potknięcia rezerw Lecha Poznań. Drugi Kolejorz grał z mistrzem ligi – Stalą Rzeszów i był bliski wskoczenia na szóste miejsce. Prowadził 1:0 i 2:1, po golach Łukasza Spławskiego i Filipa Wilaka. Stal wyrównała na 2:2 w 78. minucie z rzutu karnego i sama mogła w ten sposób stracić punkt. Jednak w 88. minucie Tymoteusz Klupś zmarnował karnego na wagę baraży…

Faworyt z Suwałk?

W drugiej parze zagrają Wigry Suwałki z Motorem Lublin. O takim rozstrzygnięciu wiele się mówiło, ale miała być kompletnie inna sceneria. Długo to Motor był czwarty, ale w końcówce sezonu zawalił kilka meczów. Tydzień temu stracił punkty u siebie z Radunią, a wczoraj skompromitował się w Puławach z miejscową Wisłą. Porażka 0:3, przy jednoczesnym triumfie Wigier 4:0 nad Pogonią Grodzisk oznacza zamianę miejsc w tabeli. Ta jest kluczowa, gdyż to Wigry będą gospodarzem środowego barażu.

***

Przypomnijmy, że oba środowe mecze obejrzymy w TVP Sport, podobnie jak finał. Ten zaplanowany został na niedzielę 29 maja o godzinie 17:00. Gospodarzem będzie drużyna, która była wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej. Wiadomo zatem, że nie będzie to Radunia Stężyca.