Fenomenalne dokonanie Sancho. Nastolatek może przebić Franka Lamparda

28.04.2019

Mając zaledwie 19 lat, Jadon Sancho szybko staje się jednym z najlepszych atakujących młodego pokolenia w Europie. Czy jego świetna dyspozycja przełoży się na zmianę pracodawcy w letnim oknie transferowym? Wszystko na to wskazuje.

Anglik jest jednym z ośmiu graczy, którzy w pięciu najlepszych ligach zdobyli dwucyfrową liczbę bramek oraz asyst (łączny udział przy 25 trafieniach swojej drużyny). Lepszymi od niego liczbami mogą pochwalić się jedynie Raheem Sterling, Eden Hazard, Nicolas Pepe oraz Lionel Messi.

Dobra forma może przynieść sporo pociechy reprezentacji Anglii w kolejnych latach. Młody skrzydłowy bowiem zanotował już 14 asyst w tym sezonie, dzięki czemu wyrównał dokonanie Franka Lamparda sprzed dziewięciu lat, który wyśrubował liczbę największej liczby asyst zdobytych przez angielskiego zawodnika w jednej kampanii. Wówczas piłkarz „The Blues” poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Premier League.

Do końca sezonu Bundesligi pozostały nadal trzy spotkania, a czynny udział w walce o mistrzostwo Niemiec może spowodować, że Sancho jeszcze bardziej poprawi ten wynik.

Odbierz darmowy zakład 20 zł