33 mistrzostwa na 37 możliwych. Dlaczego ten sezon dla Liverpoolu może okazać się wielkim rozczarowaniem?

29.04.2019

Obecny sezon dla Liverpoolu może okazać się bardzo bolesny. „The Reds” pomimo bardzo prawdopodobnego zdobycia 97 punktów na koniec sezonu, mogą zakończyć obecne rozgrywki bez mistrzostwa Anglii. Patrząc na historię – będzie to bardzo rozczarowujące. 

Statystycy wyliczyli, że obecna liczba oczek ekipie Juergena Kloppa pozwoliłaby na ligowe zwycięstwo w 33 z 37 ostatnich kampanii. Dodatkowo pamiętajmy, że część z tych sezonów została rozgrywana trybem z 42 kolejkami.

Łącznie zaledwie cztery ekipy mogą pochwalić się większą liczbą punktów aniżeli obecnie zgromadził Liverpool. Mowa tutaj o Manchesterze United (1994 rok i 92 punkty – 42 spotkania), dwukrotnie Chelsea (2005 – 95, 2017 – 93) oraz Manchesterze City z ubiegłego sezonu.

Tegoroczny wyścig o tytuł został powszechnie uznany za najbardziej ekscytujący w historii, biorąc pod uwagę jakość dwóch najlepszych drużyn i przedłużającą się bitwę. Ta dramatyczna walka może być zapamiętana na wieki, a fani „The Reds” mogą pluć sobie w brodę, że ich drużyna trafiła na równie udany czas Pepa Guardioli na Etihad Stadium.

Odbierz darmowy zakład 20 zł