Granit Xhaka o grze w Lidze Mistrzów – „Nie możesz dyskutować o miejscu w TOP4”

30.04.2019

Dawno nie widzieliśmy takich wydarzeń Premier League. Patrząc na występy Chelsea, Arsenalu i Manchesteru United można odnieść wrażenie, że żadna drużyna nie chce grać w Lidze Mistrzów. Postawą swojego zespołu rozczarowany jest Granit Xhaka. Szwajcarski pomocnik przyznał w wywiadzie, że „Kanonierzy” nie zasługują na miejsce w czołowej czwórce. 

W momencie, gdy Arsenal pokonał Manchester United, wydawało się, że londyński klub jest na najlepszej drodze, by zająć miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Ostatnie trzy mecze drużyny to seria niepowodzeń i rozczarowań. Podopieczni Unaia Emery’ego nie zdobyli nawet punktu w spotkaniach z Crystal Palace, Wolverhampton oraz Leicester.

Granit Xhaka w rozmowie z mediami oznajmił, iż ma świadomość o szansie, jaka przeszła „Kanonierom” koło nosa – To nie jest odpowiedni moment, by myśleć o TOP4. Mieliśmy trzy duże szanse. Poczynając od meczu z Crystal Palace, po środowe starcie z Wolverhampton i kończąc na spotkaniu z Leicester. Jeśli nie zdobywasz z dwóch wyjazdowych rywalizacji i jednego meczu u siebie chociaż trzech punktów, nie możesz dyskutować o miejscu w TOP4. 

Arsenal musi teraz liczyć na potknięcie Chelsea. Zespół z Emirates Stadium traci do „The Blues” dwa punkty. Podopieczni Maurizio Sarriego zmierzą się do końca sezonu z Watford (dom) oraz Leicester (wyjazd). Patrząc na rywali, szansa na stratę punktów z pewnością istnieje.

Odbierz darmowy zakład 20 zł