Wygrały kontuzje. Arjen Robben zakończy piłkarską karierę?!

30.04.2019

Koniec przygody Arjena Robbena w Bayernie Monachium był raczej pewny. Holenderski ma ważną umowę tylko do tego sezonu i nikt raczej nie spodziewał się, że zarząd zaproponuje 35-latkowi nowy kontrakt. Na Bayernie świat się nie kończy. Zapewne wielu kibiców oczekiwało, że Arjen spróbuje jeszcze swoich sił w innej ekipie. Według doniesień Keesa Jansma, taki scenariusz nie będzie miał miejsca. 

Robben wraca do treningów po poważnej kontuzji łydki. Podczas ostatniego meczu Bayernu, Arjen pojawił się nawet na ławce rezerwowych. Sympatycy monachijskiego zespołu mają nadzieję, że holenderski piłkarz będzie mieć jeszcze okazję, by rozegrać swoje ostatnie spotkanie w barwach niemieckiego klubu. Okazji pozostało niewiele, gdyż do końca sezonu, Bayern ma jeszcze cztery spotkania.

Co dalej? Mogli zapytać kibice Robbena. W mediach pojawiały się dwie teorie. Jedna z nich sugerowała, że Arjen zakończy piłkarską karierę po rozgrywkach 2018/2019. Drugi obóz nadal miał nadzieję, że Holender podejmie jeszcze rękawicę i zwiążę się z nowym zespołem. Jak informuje Kees Jansma, dziennikarz związany z piłkarzami „Oranje”, 35-latek nie będzie już występować w innej ekipie i zawiesi buty na kołku.

Jeżeli potwierdzi się scenariusz Keesa, Arjen Robben zakończy piłkarską karierę z takimi tytułami jak: Zdobywca Ligi Mistrzów, dwukrotny Mistrz Anglii, siedmiokrotny Mistrz Niemiec oraz Mistrz Hiszpanii.

Odbierz darmowy zakład 20 zł