Kluczowe tygodnie dla Kovaca. Bayern sprowadzi do Monachium swojego byłego trenera?

01.05.2019

Trudno nie odnieść wrażenia, że ostatnie kolejki Bundesligi będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości Niko Kovaca w Bayernie Monachium. Chorwat nadal walczy o mistrzostwo Niemiec i jeśli zawiedzie, najprawdopodobniej pożegna się z prowadzeniem drużyny.

Dla władz Bayernu nie byłaby to zła wiadomość. Dyrektor generalny Karl-Heinz Rummenigge jest bowiem wielkim fanem Erika Ten Haga, który w przeszłości pracował w jego klubie w roli trenera drugiego zespołu. Wówczas Holender również pokazywał się z bardzo dobrej strony, ale ostatecznie 49-latek postanowił wrócić do ojczyzny. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ten Haga, który podejmie ją w oparciu o liczbę piłkarzy, jaka zostanie sprzedana latem z Ajaksu.

Pomimo wspomnianych doniesień „Bilda”, Uli Hoeness nadal jest nieugięty i popiera Kovaca. Być może Niemiec uważa, że chorwacki szkoleniowiec potrzebuje więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. Jednak wielkość aktualnego mistrza Niemiec nie pozwala na tzw. przejściowe sezony. Oznacza to zatem, że brak zdobytej Bundesligi sprawi, że obecna kampania będzie odbierana raczej negatywnie.

W ostatnim czasie pojawiły się także doniesienia o możliwości zatrudnienia Mauricio Pochettino. Argentyńczyk posiada jednak długoterminowy kontrakt ze „Spurs” i trudno będzie go przekonać do odejścia z północnego Londynu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł