„Nadal możemy wygrać Ligę Mistrzów” – piłkarze Tottenhamu nie zamierzają się poddawać!

01.05.2019

Po raz kolejny piłkarze Ajaksu rozegrali bardzo dobry wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem holenderski zespół wygrał z Tottenhamem, stwarzając pewną zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem. Jednobramkowe zwycięstwo nie przekreśla jeszcze szans „Kogutów”. Wiedzą o tym także podopieczni Pochettino, którzy nie zamierzają się poddawać.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy Ten Haga, którzy zasłużenie prowadzili po piętnastu minutach gry. Dopiero pod koniec pierwszej połowy, do głosu doszli gospodarze. Tottenham miał swoje szanse ze stałych fragmentów gry, lecz do drugiej połowy wynik nie uległ zmianie. W następnych czterdziestu pięciu minutach obserwowaliśmy wyrównaną grę obu ekip. Delikatną przewagę mieli piłkarze Pochettino, jednakże londyńskiej ekipie nie udało się strzelić upragnionego gola. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 1-0 dla Ajaksu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż starcie rozgrywane było w Anglii, dobry rezultat na wyjeździe ustawia Ajax w dość komfortowej sytuacji. „Koguty” nie zamierzają składać broni. Kieran Trippier przyznał w wywiadzie, iż jego zespół nadal wierzy w końcowy sukces – Oczywiście, wierzymy w to, że nadal możemy wygrać Ligę Mistrzów. Wszyscy podzielamy to zdanie. Podczas środowego starcia nie będziemy mieć nic do stracenia i postaramy się strzelić taką liczbę bramek, jaką zdobyliśmy w starciu z Manchesterem City. Wszystko może się wydarzyć. W podobnym tonie wypowiedział się Moussa Sissoko – Jesteśmy rozczarowanie porażką w pierwszym meczu. Wierzymy jednak, że to nie jest koniec.

Rewanżowe starcie zostanie rozegrane 8 maja o godzinie 21.00 na stadionie Johan Cruyff ArenA.