Błyskawiczna kariera trenerska? Xavi łączony z klubem z La Liga

04.05.2019

Jedną z wielkich wiadomości kończącego się tygodnia była informacja, że Xavi, od czterech lat kopiący w Katarze, oficjalnie zawiesza buty na kołku. Legenda Barcelony nie zamierza jednak robić sobie wolnego i już teraz ruszyły spekulacje.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

39-latek poza tym, że grał w piłkę, okres w Katarze poświęcił na przygotowanie się do roli menedżera. Teraz czuje się gotowy i chce podjąć pierwsze wyzwania właśnie w tej roli. Najrozsądniejszym wyjściem byłby jakiś mały klubik, ale może być inaczej.

Według najnowszych doniesień zainteresowany Xavim ma być… Real Betis. Klub, który przez dużą część sezonu zachwycał grą (i wynikami), ostatnio przechodzi nienajlepszy okres. Wszystko zaczęło się psuć, a posada wychwalanego do tej pory Quique Setiena wisi na włosku.

O tym, jak duży zamęt zapanował, świadczy to, iż z Betisem łączyło się niedawno także Jose Bordalasa. Hiszpana, który robi z Getafe wyniki ponad stan, ale którego styl futbolu jest daleki od tego, do czego przyzwyczaili „Beticos”.

Xavi jako potencjalny trener to także szokująca informacja, choć na pewno ciekawa. Legenda Barcelony wyznająca filozofię Pepa Guardioli ma jasny pomysł na grę. Jeśli Xavi w takim klubie pokazałby się z dobrej strony, być może przyspieszyłby swój wymarzony powrót na Camp Nou, oczywiście w nowej roli.

Odbierz darmowy zakład 20 zł