Zawiedziony zarząd Borussii – „Niestety, nie ma żadnych ofert z Anglii za Hazarda”

06.05.2019

Thorgan Hazard zalicza kolejny udany sezon w Borussii Moenchengladbach. 26-letni Belg jest czołowym zawodnikiem niemieckiej ekipy. W jednym z ostatnich wywiadów, piłkarz przyznał otwarcie, że porozumiał się z Borussią Dortmund w sprawie indywidualnego kontraktu. Z takiego rozwoju wydarzeń nie do końca jest zadowolony obecny klub zawodnika. Dyrektor sportowy ekipy chciałby sprzedać Thorgana do Anglii.

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, iż kluby z Premier League dysponują znacznie większym budżetem na transfery. Często zdarza się, że zespoły przepłacają przy niektórych transakcjach. Dla ekip z Bundesligi czy Ligue 1, zainteresowanie z tego rejonu jest wręcz pożądane. Nie kryje się z tym dyrektor sportowy Borussii Moenchengladbach, Max Eberl.

Niemiec wyznał w rozmowie z mediami, że do siedziby drużyny nie wpłynęła żadna oferta z Anglii, co jest pewnego rodzaju rozczarowaniem – Niestety, nie ma żadnych ofert z Anglii za Hazarda. Niemiecki rynek jest znacznie bardziej realistyczny, niż angielski. Thorgan jest zawodnikiem, który wzbudza zainteresowanie na rynku, jednakże jego występy na tym etapie rozgrywek nie przypominają gry z początku sezonu. 

Borussia ma dwa główne powody, dla których preferowałaby sprzedaż Hazarda do Premier League. Po pierwsze, zapewne znacznie lepsza oferta finansowa. Po drugie, klub nie musiałby oddawać zawodnika do ligowego rywala.