Antonio Conte ocenia swoje szanse na powrót do Serie A!

07.05.2019
Ostatnia aktualizacja 13 maja, 2019 o 23:54

Po tym jak Chelsea zwolniła Antonio Conte z funkcji trenera, Włoch nadal nie podjął nowej pracy. Były szkoleniowiec „The Blues” skupił się na rozwiązaniu kwestii finansowych z byłym klubem. Wielce prawdopodobne jest, że w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy 49-latka na ławce trenerskiej. 

Media łączą Antonio Conte przede wszystkim z powrotem do Serie A. Według doniesień wielu źródeł, zarówno oba zespoły z Mediolanu, jak i Roma bacznie monitorują sytuację trenera. Trudno zatem uwierzyć, by Conte nie wrócił do ligi włoskiej.

Szanse na ponowną pracę w Serie A ocenił sam 49-latek – Jest 60 procent szans na to, że ponownie będę prowadzić drużynę z Włoch. Na pracę za granicą jest 30 procent szans, natomiast zaledwie 10 procent na moją dłuższą przerwę. Nie rozmawiałem jednak osobiście z żadnym klubem Serie A. Na razie jest za wcześnie, na takie dyskusje. 

Antonio Conte trzy razy z rzędu sięgał po mistrzostwo Włoch z Juventusem. „Stara Dama” triumfowała z 49-latka na ławce od sezonu 2011/2012, do rozgrywek 2013/2014.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!