Erik ten Hag w Bayernie? Przyszłość szkoleniowca najprawdopodobniej rozwiązana!

15.05.2019

Erik ten Hag zaimponował wielu klubom. Holenderski szkoleniowiec wraz z Ajaksem dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Największe wrażenie robiła jednak gra zespołu z Eredivisie. Ajax prezentował bowiem miły dla oka, ofensywny futbol. Nic dziwnego, że Bayern Monachium rozpatrywał Erika jako potencjalnego trenera „Bawarczyków”. Zarząd mistrza Niemiec musi obejść się smakiem. 

Choć Niko Kovac cały czas walczy o triumf w Bundeslidze, to zarząd Bayernu ma spore wątpliwości odnośnie dalszej pracy Chorwata na Allianz Arena. Niemiecki zespół planuje ogromną rewolucję w trakcie letniego okna, dlatego potrzebny jest szkoleniowiec, który poukłada nową drużynę. Niko Kovac w oczach zarządu nie jest idealnym kandydatem.

Przedstawicielom bawarskiej ekipy bardzo podoba się praca Erika ten Haga. Według ostatnich doniesień mediów, Bayern chciałby zatrudnić Holendra, który zostałby twarzą „nowego” klubu. Plan Bawarczyków spali jednak na panewce. Jak informuje Christian Falk ze Sport Bild, Erik ten Hag zostanie w Ajaksie przynajmniej na kolejny sezon.

W kontekście swojej przyszłości wypowiedział się sam szkoleniowiec. Jego słowa również nie pozostawiają większych wątpliwości – Mam tutaj ważny kontrakt z Ajaksem. Jestem zadowolony z pracy oraz aktualnie myślę o przyszłości. Nie rozważam natomiast odejścia z klubu.