ESPN wybrało najlepszych zawodników U21. Zgadzacie się?

16.05.2019

Wielu wybitnych zawodników, których znamy, zbliża się do 30 roku życia lub jest już grubo poza tą granicą. Kiedy legendy odchodzą, piłkarski świat cierpi, ale to świat, który nie zna próżni. Od razu pojawiają się nowe perełki.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Wielkie europejskie kluby nieustannie szukają piłkarzy będących w stanie zastąpić starszych zawodników i zagwarantować udaną „zmianę pokoleniową”. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, ale próbuje niemal każdy. ESPN przygotowało własne zestawienie dziesięciu zawodników U21, których uważa obecnie za najlepszych na świecie.

Z większością pozycji możemy się zgodzić, ale mimo wszystko nad kilkoma warto się zastanowić. Rashford przed Joviciem to jedno, ale uwagę powinniśmy zwrócić na… de Jonga. Czemu? Między innymi dlatego, że kilka dni temu obchodził swoje 22 urodziny. Trochę się to gryzie z kategorią U21. Czyżby ESPN dodało go „z rozpędu”?

Pomijając ten szczegół, wszyscy z powyższej listy mają szanse na ogromne kariery. Największe kluby mogłyby o nich powalczyć myśląc o przyszłości, ale nie ze wszystkimi jest to możliwe. Większość już teraz jest albo nie do wyjęcia, albo jedynie za ogromne pieniądze. Wyjątkami są de Ligt, Havertz i Jović, których przyszłość powinna rozstrzygnąć się już niedługo.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!