100 milionów funtów ze sprzedaży piłkarzy? Liverpool planuje sporą czystkę

17.05.2019

Pomimo mniej aktywnego okienka transferowego jeśli chodzi o transfery do klubu, działaczy Liverpoolu może czekać pracowite lato. „The Reds” mają bowiem w planach spore czystki w szerokiej kadrze, która może okazać się dla klubowej kasy pokaźnym zastrzykiem pieniędzy. 

Łącznie Liverpool ma w planach zarobić około 100 milionów funtów po sprzedaży kilku wypożyczonych piłkarzy. Najwięcej oczywiście będzie pochodzić po spieniężeniu takich zawodników jak Marko Grujic oraz Harry Wilson.

Pierwszy z nich spędził przyzwoity czas na wypożyczeniu w Hercie Berlin, zaś Walijczyk jest o krok od awansu do Premier League wraz z Derby. Snajper w obecnym sezonie trafił 16 bramek w 42 spotkaniach i ejst głównym architektem świetnych wyników zespołu Franka Lamparda.

Definitywnie Anfield tego lata mogą opuścić także Nathaniel Clyne oraz Simon Mignolet. Za obu „The Reds” zechcą około 30 milionów funtów. Klub jest chętny także na sprzedaż młodszych piłkarzy, takich jak: Rafa Camacho, Ryan Kent, Taiwo Awoniyi, Sheyi Ojo i Ovie Ejaria.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!