„Byłem mentalnie wykończony” – De Bruyne szczerze o najtrudniejszym momencie sezonu

19.05.2019

Obecny sezon był bez wątpienia jednym z najtrudniejszych dla Kevina De Bruyne w jego dotychczasowej karierze. Belg przez sporą część obecnej kampanii zmagał się z poważną kontuzją, która mocno odbiła się na jego psychice: – Mentalnie byłem wykończony – wspomina zawodnik.

Pomimo problemów zdrowotnych pomocnika, drużyna Pepa Guardioli podbiła wszystkie trzy krajowe rozgrywki. W sobotę „Obywatele” rozbili Watford w finale Pucharu Anglii, a jednym z bohaterów tego spotkania został właśnie 27-latek. Dla De Bruyne to zapewne świetne zwieńczenie rozgrywek po tym jak przez sporą część sezonu zmagał się z problemami w kolanie.

– Czuję się zaszczycony tym zwycięstwem, ponieważ po kontuzji w starciu z Tottenhamem byłem mentalnie wykończony. Pięć urazów w jednym roku to spora liczba. Po jakimś czasie byłem jednak gotowy, aby pomóc zespołowi w ostatnich spotkaniach. Cieszę się, że mogłem zakończyć obecną kampanię w taki sposób. Udowodniłem wszystkim, że wciąż jestem takim samym piłkarzem, a następny rok będzie tylko lepszy.

Dla De Bruyne zwycięstwo w Pucharze Anglii to już szóste trofeum w barwach Manchesteru City.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!