Jest trzydzieści! Krzysztof Piątek jedynym takim piłkarzem w Serie A!

20.05.2019

Ze względu na delikatną niemoc strzelecką, Krzysztof Piątek zniknął w ostatnim czasie z czołówek gazet. Nikt jednak nie ma chyba wątpliwości, że polski napastnik notuje bardzo udany debiutancki sezon w Serie A. Potwierdzają to także liczby. Piłkarz Milanu dobił do trzydziestego gola we wszystkich rozgrywkach. 

Historią Krzysztofa Piątka żyliśmy przez wiele miesięcy. Polak bez większej presji wkroczył na salony włoskiej piłki. Imponował swoją skutecznością w Genui, a następnie zanotował świetny start w Milanie. W ostatnich tygodniach zarówno polska, jak i włoska prasa nie poświęcała już tyle czasu naszemu napastnikowi. Wszystko za sprawą niemocy strzeleckiej Piątka.

Od 13 kwietnia do 15 maja Piątek nie mógł znaleźć recepty na bramkarzy rywali. Milan w tym czasie rozegrał sześć spotkań. Rozpoczęła się dyskusja na temat formy napastnika. Głos w tej sprawie wziął nawet Gennaro Gattuso. Włoch dał Krzysztofowi jasno do zrozumienia. Praca dla zespołu jest ważniejsza niż indywidualne statystyki.

Niemoc strzelecką Krzysztof Piątek przełamał w ligowym meczu z Frosinone. Bramka w niedzielnej rywalizacji jest o tyle ważna, iż był to 30. gol 23-latka w tym sezonie. Żaden inny piłkarz z Serie A nie może pochwalić się taką statystyką. Wynik Piątka imponuje, gdyż warto pamiętać, że jest to debiutancki rok Polaka na włoskich boiskach.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!