Wspomnienia Unaia Emery’ego – „Kylian Mbappe chciał wybrać Real Madryt”

21.05.2019

W 2017 roku PSG zrealizowało spektakularne okno transferowe. Do paryskiego zespołu dołączyły dwie gwiazdy światowej piłki – Kylian Mbappe oraz Neymar. Jak przyznaje po prawie dwóch latach Unai Emery, francuski piłkarz nie był do końca przekonany co do przenosin. Co więcej, chciał trafić do zupełnie innego klubu. 

Po wielu spekulacjach, Kylian Mbappe ostatecznie trafił do Paris Saint-Germain. Francuski klub ze względu na Finansowe Fair Play, odpowiednio rozłożył zapłatę za gwiazdę Ligue 1. Media spekulowały wtedy, że Paryżanie wyprzedzili w wyścigu o Kyliana takie europejskie potęgi jak Real Madryt czy Barcelona.

Wszelkie dyskusje odnośnie tych doniesień potwierdził w ostatnim wywiadzie Unai Emery. Były trener PSG przyznał bowiem, że Mbappe chciał wybrać Real, natomiast o piłkarza starała się także Barcelona – To był duży wysiłek dla nas wszystkich. Rozmawiałem z Mbappe oraz jego ojcem na temat transferu do PSG, gdyż on chciał wybrać Real Madryt. Jego przekaz był jasny. W grze o podpis była także Barcelona. Ostatecznie udało nam się go przekonać, sugerując, że jest to projekt Francji. 

Czy Kylian Mbappe będzie w następnym sezonie reprezentować barwy PSG? Można co do tego mieć spore wątpliwości. Francuz otwarcie przyznał, że istnieje szansa, by trafił do innego klubu. Na słowa zawodnika szybko zareagował klub, który chce zaoferować Kylianowi nową umowę.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!