Zastępca Hazarda? „Przychodzę w innym celu”

22.05.2019

Styczniowy transfer Christiana Pulisica do Chelsea okazał się pewnego rodzaju zaskoczeniem. Amerykanin trafił do „The Blues” za 58 milionów funtów i już od kolejnego sezonu dołączy do „The Blues”, aby spłacić zapłacone za niego pieniądze. Czy 20-latek podoła temu zadaniu?

Bez wątpienia ostatnie doniesienia mediów odnośnie Edena Hazarda sprawiły, że większość sympatyków na Stamford Bridge właśnie w Pulisicu widzi następcę Belga. W ostatnim wywiadzie skrzydłowy jednak stwierdził, że trafia do stolicy Anglii w zupełnie innym celu:

– Eden to fantastyczny gracz, wszyscy o tym wiemy. Jeśli będę mógł się do niego zbliżyć pod kątem osiągnięć, to będę bardziej niż szczęśliwy. Mimo to trafiam do Chelsea, aby być po prostu sobą. Oczywiste jest to, że istnieje presja z zewnątrz, tego należy się spodziewać. Chcę odnieść sukces, być częścią tego zespołu i wywierać na niego wielki wpływ.

Pulisic trafił do Borussii jeszcze jako 16-latek w 2015 roku. Od tego czasu rozegrał łącznie 117 spotkań, strzelając w nich 15 bramek oraz notując 18 asyst. W ubiegłym sezonie Lucien Favre raczej stawiał na innych zawodników (głównie na Jadona Sancho), przez co reprezentant Stanów Zjednoczonych rozpoczął w wyjściowej jedenastce zaledwie 17 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!