Bukmacherzy typują następcę Nawałki. Osiemnastu kandydatów

26.06.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:34

Po nieudanym występie reprezentacji na mistrzostwach świata wydaje się, że dobiegająca końca umowa Adama Nawałki nie zostanie przedłużona. Bukmacherzy typują nowego selekcjonera. Według Lvbet największe szanse na pracę z biało-czerwonymi ma Gianni De Biasi.

Po meczach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) na Adama Nawałkę spadła fala krytyki. To głównie selekcjoner obwiniany jest za klęskę w Rosji. Zarzuca mu się złe przygotowanie zespołu, błędy w doborze taktyki i optymalnego składu. Eksperymenty Nawałki nie pomogły naszej drużynie w odniesieniu dobrych wyników. Tu nawet nie chodzi o wyniki, ale o styl, jaki biało-czerwoni zaprezentowali w dwóch spotkaniach.

Na poniedziałkowej konferencji trener pytany był, czy po mistrzostwach rozstanie się z kadrą. – Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu. Oczywiście, w tej sytuacji po ostatnim meczu oddaję się do dyspozycji zarządu, prezesa PZPN i wtedy dopiero zostaną podjęte decyzje. Inne spekulacje na temat mojej przyszłości zostawiam na po mistrzostwach – stwierdził 60-letni trener.

Następca Nawałki

Po reakcji mediów i większości kibiców widać jednak wyraźnie, że czas Nawałki dobiegł końca. Chyba nie ma innej możliwości, gdy nóż w plecy wbijają mu nawet najbardziej przychylni do tej pory dziennikarze. Japonia to ostatni mecz, który Polska zagra pod wodzą tego trenera.Ruszyła już karuzela nazwisk jego potencjalnych następców.

Według Lvbet największe szanse na pracę z biało-czerwonymi maGianni De Biasi. 62-letni włoski trener, który wprowadził reprezentację Albanii na mistrzostwa Europy w 2016 roku. Jeszcze rano był w środku stawki (kurs 8), ale obecnie wyszedł na zdecydowane prowadzenie (kurs 3.5). Faworytem bukmacherów był Michał Probierz, jednak gdy stwierdził, że nie chce odchodzić z Cracovii, to się zmieniło (kurs 6). Wśród potencjalnych następców są m.in.: Jacek Magiera (kurs 6), Czesław Michniewicz i Marcin Brosz (kurs 10), Dariusz Wdowczyk (kurs 12), a także Piotr Stokowiec oraz Piotr Nowak (kurs 15.).

Nie brakuje również propozycji z zagranicy, w tym mocno zaskakujących. Typować można, że selekcjonerem reprezentacji zostaną: Lars Lagerback (20), Stanisław Czerczesow (20), Maurizio Sarri (26), Besnik Hasi (30), Leo Benhakker (101), Zinedine Zidane (151), a także Arsene Wenger (111).

Analitycy z Lvbet zadbali o poprawę humorów kibiców, które nie są najlepsze po dwóch meczach naszej reprezentacji. Postawić można, że selekcjonerem ponownie zostanie zwolniony niedawno z Widzewa Łódź – Franciszek Smuda (kurs 101). Stawkę zamyka Zdzisław Kręcina. Za każdą złotówkę postawioną na byłego sekretarza Polskiego Związku Piłki Nożnej można wygrać aż 999 złotych. Niestety nie można typować na zdarzenie, czy umowa z Nawałką zostanie przedłużona…