Nasi bramkarze nadal rozchwytywani. Kolejny Polak w Liverpoolu?!

22.05.2019

Mówi się, że polska piłka bramkarzami stoi. Nie ma w takim stwierdzeniu przesady. Przez ostatnie 15 lat wielu goalkeeperów z naszego kraju zabłysnęło na europejskich boiskach. Skauci czołowych zespołów nadal bacznie obserwują postępy młodych bramkarzy z Polski. Według ostatnich doniesień mediów, Liverpool sprowadzi na Anfield Jakuba Ojrzyńskiego!

16-latek wzbudził zainteresowanie wielu klubów. Postępy piłkarza Legii Warszawa analizowały takie zespoły jak Valencia, Manchester United czy Juventus. Ojrzyński miał jednak wybrać ekipę z miasta Beatlesów. Co ciekawe, Jakub był już na testach w drużynie „The Reds” pod koniec 2018 roku. Polak zrobił podobno spore wrażenie na sztabie szkoleniowym.

Jak informuje „Liverpool Echo”, angielski zespół zapłaci za Ojrzyńskiego około 200 tysięcy funtów. Tym samym, 16-latek dołączy do innego polskiego bramkarza. Kamil Grabara od 2016 roku jest zawodnikiem  drużyny  z Anfield. W styczniu tego roku, 20-latek udał się na półroczne wypożyczenie do duńskiego Aarhus.

Rywalizacja między słupkami „The Reds” jest spora. Nie mówimy tutaj nawet o pierwszym składzie. W młodzieżowych drużynach furorę robi Vitezslav Jaros. Czech wystąpił m.in. w siedmiu spotkaniach młodzieżowej ligi UEFA.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!