Transfer Davida de Gei? Manchester United ma już plan awaryjny!

22.05.2019

Cały czas niepewna jest przyszłość Davida de Gei. Obecna umowa Hiszpana jest ważna z klubem tylko do końca sezonu 2019/2020. Oznacz to, iż letnie okno jest idealnym momentem, by sprzedać bramkarza. W szczególności, że piłkarz nie chce przedłużać kontraktu. Sztab „Czerwonych Diabłów” musi zatem przygotować się na ewentualną utratę 28-latka. W klubie pojawił się nowy plan!

Jak informowały angielskie media, David de Gea odrzucił ostateczną propozycję Manchesteru United. Źródła nie podały konkretnej oferty, jednakże mówi się, iż zarząd nie spełnił oczekiwań Hiszpana. Bramkarz chciał zarabiać na Old Trafford 350 tys. funtów tygodniowo. Sprawę de Gei bacznie obserwuje PSG. Paryski klub zapewne czeka na możliwość złożenia propozycji.

Przy ewentualnej utracie Davida, klub musi wybrać odpowiedniego następcę. Co ciekawe, „Czerwone Diabły” nie zamierzają sprowadzać nowego piłkarza. Numerem jeden na bramce Manchesteru ma zostać Sergio Romero. Argentyńczyk od dłuższego czasu nosi miano najlepszego rezerwowego na świecie. Za każdym razem, gdy 32-latek pojawia się na murawie, nie zawodzi swoich kolegów z drużyny.

Taka decyzja zarządu United wydaje się całkiem rozsądna. Przypadki Liverpoolu i Chelsea z ostatniego letniego okna udowodniły, iż sprowadzenie bramkarza jest obecnie olbrzymią inwestycją. Co prawda oba kluby zapewne są zadowolone z zakupu Alissona i Kepy, jednakże „Czerwone Diabły” mają w najbliższym czasie inne wydatki, które wydają się bardziej konieczne.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!