Andre Villas-Boas wróci na ławkę trenerską? Oferta z Ligue 1!

28.05.2019

Od końca listopada 2017 roku, Andre Villas-Boas pozostaje bez pracy w kontekście szkolenia i prowadzenia zespołu. Portugalczyk pożegnał się wtedy z chińską ekipą SIPG. Rozłąka 41-latka z obowiązkami trenera jest zatem dość długa. Taka sytuacja nie przeszkadza drużynie z Ligue 1. Olympique Marsylia sonduje zatrudnienie szkoleniowca. 

Andre Villas-Boas wielkim hukiem wszedł na europejskie salony futbolu. Po sukcesach w FC Porto, niektórzy określali Portugalczyka nowym Jose Mourinho. Podobne zdanie na ten temat miał zapewne zarząd Chelsea. To właśnie „The Blues” zatrudnili trenera w 2011 roku.

Przygoda Boasa z londyńską ekipą nie trwała długo. Portugalczyk pożegnał się z londyńską ekipą w marcu 2012 roku. Andre pozostał jednak w stolicy Anglii. Trenera zatrudnił w lipcu Tottenham. Praca szkoleniowca z „Kogutami” była nieco dłuższa. Villas-Boas został zwolniony pod koniec grudnia 2013 roku, a trzy miesiące później przejął Zenit.

Ostatnim stanowiskiem pracy Portugalczyka była posada trenera w chińskim SIPG. Oznacza to, iż Andre Villas-Boas przy ewentualnym objęciu ławki trenerskiej w Marsylii wróciłby do Europy. Według mediów, Portugalczyk ma podpisać z klubem Ligue 1 dwuletni kontrakt, na mocy której, będzie zarabiać 6 milionów funtów rocznie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!