Union Berlin z wielkim wyczynem. Pierwszy raz w historii!

28.05.2019

W końcu – takie stwierdzenie mogą użyć kibice Unionu Berlin. klub ze stolicy Niemiec od sezonu 2009/2010 rywalizował na zapleczu Bundesligi. Zespół po wielu latach prób może cieszyć się z upragnionego awansu. Jest to pierwszy taki wyczyn w historii klubu!

Zawodnicy berlińskiej drużyny radzili sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Zakończoną kampanię można porównać do sezonu 2016/2017, gdy klub zajął ostatecznie czwarte miejsce w 2. Bundeslidze, niewiele tracąc do miejsca premiowanego grą o miejsce w wyższej lidze.

Dzięki trzeciej lokacie w zakończonych rozgrywkach, piłkarze Unionu rywalizowali ze Stuttgartem o miejsce w Bundeslidze. W pierwszym meczu padł wynik 2-2. Klub z Berlina był zatem w dość komfortowej sytuacji, biorąc pod uwagę fakt, iż meczu był rozgrywany na stadionie rywali.

W rewanżu padł bezbramkowy remis. Oznacza to, iż Union Berlin zagra w przyszłym sezonie w Bundeslidze. Jest to pierwszy awans tej ekipy do najwyższej klasy rozgrywkowej w historii. Warto zaznaczyć, iż spory udział w tym sukcesie miał Rafał Gikiewicz, który był podstawowym bramkarzem Unionu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!