Adrien Rabiot w Manchesterze United? „Czerwone Diabły” zaczynają kusić francuskiego pomocnika!

30.05.2019

Sezon zakończony, więc czas wrócić do sagi pt. Adrien Rabiot i jego przyszłość. Francuski pomocnik miał przez kilka miesięcy sporo wolnego czasu. Wszystko za sprawą sytuacji piłkarza w PSG. Kontrakt 24-latka ważny jest z paryskim zespołem do końca czerwca. Oznacza to, iż już wkrótce Rabiot podpisze umowę z nowym zespołem. Chętnych nie brakuje. 

Największe zainteresowanie wykazuje Manchester United. Drużyna z Old Trafford poszukuje wzmocnień w kontekście środka pomocy. Z zespołem pożegnał się bowiem Ander Herrera. Niepewna jest również przyszłość Paula Pogby. Klub prowadzony przez Ole Gunnara Solskjaera nie może sobie zatem pozwolić, by przed startem przygotowań do nowego sezonu, w kadrze brakowało pomocników. Dlatego też, angielskiej ekipie zależy na szybkim sprowadzeniu Adriena.

Jak informują hiszpańskie media, Manchester United zaoferował zawodnikowi całkiem atrakcyjny kontrakt. Rabiot może liczyć w klubie na zarobki rzędu 175 tys. funtów tygodniowo. Dodatkowo Francuz otrzyma 10 milionów funtów z tytułu podpisania umowy.

Czy ewentualna pensja 24-latka zaskakuje? Niekoniecznie. Z reguły kluby zagwarantowują piłkarzom, którzy przychodzą do zespoły na zasadzie wolnego transferu, znacznie wyższe tygodniówki. „Czerwone Diabły” nie zapłacą PSG nawet funta, więc część kwoty może być skierowana do samego zawodnika.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!