Najlepszy Brazylijczyk młodego pokolenia? Mourinho ma swojego kandydata

31.05.2019

Letnie okienko transferowe powoli się rozkręca, barwy zmieni wielu świetnych zawodników, ale także trenerów. Jednym z tych, którzy powinni zasiąść na ławce w nowym miejscu wydaje się także Jose Mourinho. Portugalczyk w okresie przerwy od swojego fachu pracuje jednak w innej roli, będąc ekspercką alfą i omegą.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Mourinho ma wiele „prawd futbolu”, a większość z nich, w połączeniu z jego naturalną charyzmą i ciętym językiem, przyjmuje się świetnie. Tym razem poruszono temat reprezentacji Brazylii. Co ciekawego miał do powiedzenia Mourinho?

Takie wydaje się przede wszystkim wskazanie tego „naj”. Jak wiadomo Brazylia niemal co pokolenie ma do dyspozycji wielu fenomenalnych zawodników, których losy układają się na różne sposoby. Vinicius, Richarlison, Rodrygo, Malcom, Gabriel Jesus… Młodzież napiera drzwiami i oknami, Mourinho wskazał jednak na kogoś innego.

– David Neres w pełni odzwierciedla to, czym jest brazylijski piłkarz. Jak dla mnie, jest on najlepszym z nowego pokolenia – stwierdził 56-latek. Czy spośród całej młodej generacji to właśnie obecny zawodnik Ajaksu zrobi największą karierę. Predyspozycje ma na pewno ogromne, jednak musi trafić w odpowiednie miejsce. Początki z Erikiem ten Hagiem miał trudne i takie samo było nakłonienie go do cięższej pracy… Nie wszędzie może się to udać.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!