Marcos Rojo zawrócił Argentynę z lotniska

26.06.2018
Ostatnia aktualizacja 12 lipca, 2018 o 16:55

Wicemistrzowie świata byli bardzo blisko powrotu do domu. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania remisowali z Nigerią 1:1. Ten wynik promował do 1/8 finału drużynę z Afryki. Gdy wydawało się, że Argentynę nic już nie uratuje, fantastycznym strzałem popisał się Marcos Rojo. Ten strzał zawrócił Albicelestes z lotniska. W drugim spotkaniu tej grupy Chorwacja pokonała Islandię 2:1.

Po dwóch nieudanych spotkaniach Argentyna musiała wygrać z Nigerią, żeby pozostać w turnieju. Od początku spotkania rzucili się na rywala i dopięli swego. Geniuszem wykazał się Lionel Messi, który wykorzystał podanie z głębi pola. Zagrywał Ever Banega. To był setny gol tych mistrzostw. W pierwszej połowie Nigeria nie kwapiła się do ataków, jakby czekała na drugą odsłonę. Wicemistrzowie świata po zdobytej bramce również się nie przemęczali.

Zaczęli dopiero od 51 minuty. Wówczas z rzutu karnego wyrównał Victor Moses. Faulował, zachowując się jak junior, doświadczony Javier Mascherano. Argentynie zaczęło się spieszyć, jednak przez długie minuty nie potrafiła stworzyć żadnej dogodnej okazji. Grali wolno, bez pomysłu. Jedna akcja odwróciła losy meczu. W pole karne dośrodkował Gabriel Mercado, a pięknym uderzeniem popisał się Rojo. Co ciekawe ten sam piłkarz dał Argentynie zwycięstwo nad Nigerią (3:2) przed czterema laty w Brazylii, również w fazie grupowej. Ten gol obudził przysypiającego Diego Maradonę, jego późniejszą reakcję, lepiej pominąć. W 1/8 finału przeciwnikiem wicemistrzów świata będzie Francja.

W drugim spotkaniu Chorwacja odniosła trzecie zwycięstwo w mistrzostwach. Mecz z Islandią rozpoczęli tylko z dwoma podstawowymi piłkarzami, co nie przeszkodziło im w zakończeniu zmagań z kompletem zwycięstw. Kolejnym przeciwnikiem Chorwacji będzie Dania.

Nigeria – Argentyna 1:2 (0:1)

0:1 Messi (14)

1:1 Victor Moses (51-karny)

1:2 Marcos Rojo (86)

Nigeria: Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (90, Iwobi), Idowu – Moses, Obi Mikel, Ndidi, Etebo – Musa (90+2, Nwankwo), Iheanacho (46, Ighalo).

Argentyna: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (80, Aguero) – di Maria (72, Meza), Mascherano, Banega, Perez (61, Pavon) – Messi, Higuain.

Żółte kartki: Balogun, Obi Mikel – Mascherano, Banega, Messi.

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).