Sebastian Szymański żegna się z Legią. Czas na podbój ligi rosyjskiej!

01.06.2019

W końcu. Takie krótkie stwierdzenie idealnie pasuje do tego transferu. Sebastian Szymański doczekał się przenosin do ligi rosyjskiej. 20-latek będzie grać w Dynamo Moskwa!

O sadze transferowej związanej z pomocnikiem można pisać naprawdę wiele. Szymański po wielu tygodniach spekulacji nie zasilił CSKA Moskwa. Przenosiny Polaka pod koniec sierpnia 2018 roku upadły na ostatniej prostej. Głównym powodem był brak porozumienia w sprawie kwoty całego transferu. Rosyjski zespół nie zamierzał spełniać wymagań Legii.

Na wszystko przyjdzie jednak pora. Zarówno sam Szymański, jak i Legia nauczeni zeszłorocznymi przygodami, szybko zrealizowali przenosiny pomocnika. Sebastian Szymański zasilił Dynamo za kwotę 5,5 miliona euro. W umowie są włączone także bonusy, które mogą podnieść sumę transferu do 7 milionów euro. Jest to niewątpliwy rekord Legii.

Biorąc pod uwagę prowizje dla agencji Stellar, PZPN, MZPN czy stricte agentów związanych z przeprowadzeniem całej transakcji, do Legii ma trafić około 70% kwoty. W kontekście pieniędzy przekłada się to na sumę 3,5-4 milionów euro. Takie liczby podaje portal Weszło.

20-letni pomocnik podpisał kontrakt z Dymano na pięć lat.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!