Bartłomiej Drągowski w Premier League? Są już pierwsze konkrety!

01.06.2019

To musiało się tak skończyć. Bartłomiej Drągowski dzięki świetnym występom w Empoli przykuł uwagę kilku europejskich zespołów. Jak informują włoskie media, pojawiła się nawet już pierwsza oferta. Klub z Premier League chętnie sprowadziłby polskiego bramkarza do swojej ekipy!

Patrząc na postawę Drągowskiego, nikt nie ma wątpliwości, że 21-letni goalkeeper w trakcie letniego okna transferowego znajdzie sobie ciekawy klub. Warto pamiętać, iż były piłkarz Jagiellonii był na wypożyczeniu w Empoli z Fiorentiny. W zespole z Florencji pierwszym bramkarzem jest Alban Lafont. Trudno aktualnie oczekiwać, by drużyna zrezygnowała teraz z Francuza, dlatego Drągowski może udać się na kolejne wypożyczenie lub zrealizować transfer definitywny.

W szczególności, że znajdują się chętni na polskiego zawodnika. Jak informuje Alfredo Pedulla, Bartłomiej Drągowski może zasilić ekipę Southampton. „Święci” są w stanie zapłacić za bramkarza 10 milionów euro + ewentualne bonusy. Taka kwota może przekonać Fiorentinę.

Sam transfer Drągowskiego do ligi angielskiej wydaje się niekwestionowanym krokiem w karierze. Pytanie czy konkretny wybór klubu jest słuszną decyzją. W drużynie z St Mary’s Stadium jest Alex McCarthy oraz 23-letni Angus Gunn. Ten drugi wraz z reprezentacją Anglii wybiera się na Mistrzostwa Europy do lat 21.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!