„To frustrujące, że nigdy nie mieliśmy takiego meczu” – Mourinho zapomniał, kto grał w finale LM

02.06.2019

Korzystając z trenerskiego urlopu, Jose Mourinho spełnia się w roli eksperta. Jego studyjne wizyty zwykle wychodzą znakomicie, jednak zdarzają się wyjątki.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Portugalczyk poza charyzmą i ciętym językiem może pochwalić się także ogromną wiedzą. Często potrafi wspominać różne futbolowe wydarzenia sprzed lat i to nie tylko te dotyczące liczby jego trofeów, wygranych meczów i byłych zawodników. Tym razem zdarzyła się wpadka, do tego dość nieoczekiwana.

W sobotę Liverpool grał z Tottenhamem w Lidze Mistrzów, nic więc dziwnego, że Mourinho wcześniej rozmawiał m.in. na temat poprzednich finałów. W dyskusji – jak to często bywa – znów padło na wątek Messiego i Cristiano Ronaldo, z którego wzięła się spora gafa.

– Myślę że to frustrujące dla każdego, kto lubi piłkę, że nigdy nie mieliśmy finału Ligi Mistrzów pomiędzy Messim i Ronaldo. Kilka razy to było prawie możliwe, ale nigdy się nie wydarzyło. Zawsze myślałem, że byłoby to dla nich wielką niesprawiedliwością – stwierdził Mourinho.

Były trener Realu widocznie zapomniał, że „CR7” to nie tylko ekipa „Królewskich”. Jest to tym bardziej dziwne, że wcześniej jako trener Chelsea wielokrotnie mierzył się z Manchesterem United, w którym występował młody Cristiano. A przecież dobrze pamiętamy finał z 2009 roku, w którym po jednej stronie był Messi, a po drugiej Ronaldo żegnający się z Manchesterem…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!