Ambitny plan Liverpoolu – „W przyszłym sezonie chcemy wygrać dublet”

03.06.2019

Nieco ponad siedem lat czekał Liverpool na kolejny puchar w swojej kolekcji. Ostatni raz, „The Reds” cieszyli się z triumfu w sezonie 2011/2012, gdy sięgali po Puchar Ligi Angielskiej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Klub z Anfield ma bowiem ambitne plany na następne rozgrywki.

Podopieczni Juergena Kloppa byli bardzo blisko, by w tym roku cieszyć się z dubletu. Jak wszyscy dobrze pamiętają, „The Reds” walczyli do samego końca o tytuł mistrzowski. Manchester City zdołał unieść presję, wygrywając 14 spotkań z rzędu w lidze.

Zawodnicy nie tracą nadziei w kontekście zwycięstwa w Premier League. Jak przyznał Sadio Mane w wywiadzie, klub zamierza powalczyć w przyszłym sezonie o dwa najcenniejsze puchary – Myślę, że jest to początek czegoś wielkiego. Jak każdy przyznał, w zeszłym roku byliśmy bardzo blisko, a w tym wygraliśmy. W związku z tym, chcemy w przyszłym sezonie wygrać Premier League oraz Ligę Mistrzów. Mamy świadomość, że nie będzie to łatwe zadanie. Jesteśmy jednak Liverpoolem, jesteśmy silni, zrobimy wszystko co w naszej mocy.

Mistrzostwo kraju jest na Anfield od dawna wyczekiwane. W kontekście triumfu Premier League kibice innych drużyn kierują w stronę Liverpoolu ironiczne stwierdzenia. Czy w przyszłym roku wszelkie docinki będą już nieaktualne?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!