Klopp zostanie sowicie wynagrodzony za zwycięstwo w Lidze Mistrzów?

03.06.2019

Po niespełna czterech latach pracy dla Liverpoolu, Juergen Klopp w końcu zdobył swojego pierwsze trofeum na Anfield. Dla 51-latka to z pewnością ogromny sukces, który może sprezentować mu w najbliższym czasie sporą podwyżkę.

Zgodnie z informacjami „Guardiana”, władze „The Reds” mają zamiar zaproponować Niemcowi nowy kontrakt. Obecna umowa szkoleniowca wygasa dopiero w 2022 roku, po tym jak w pierwszym sezonie pracy podpisał on aż sześcioletnie zobowiązanie. Mimo to Fenway Sports Group jest chętne, aby wynagrodzić menedżera i podwyższyć mu obecne wynagrodzenie z 7 milionów funtów rocznie do znacznie wyższej kwoty.

W ostatnim czasie Liverpool umiejętnie zabezpiecza swoją przyszłość. Głównie z tego powodu przedłużano umowy z takimi graczami jak Mohamed Salah, Sadio Mane, Roberto Frimino, Trent Alexander-Arnold czy Andy Robertson do 2023 oraz 2024 roku. Teraz priorytetem są rozmowy z menedżerem.

Zapewne wznowione negocjacje są związane także ze strachem przed utratą menedżera. Jakiś czas temu Florentino Perez przyznał, że w przyszłości być może zaproponuje Kloppowi pracę na Santiago Bernabeu. Póki co to oczywiście melodia przyszłości, ponieważ niemiecki szkoleniowiec jak i jego rodzina świetnie czują się w Anglii.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!