Ma 14 lat, pobił rekord Bundesligi U17. Niesamowity wyczyn napastnika BVB

04.06.2019

Borussia Dortmund zyskała nieoficjalne miano drużyny, która należy do ścisłej czołówki w pozyskiwaniu młodych zawodników, głównie ok. 18-letnich. Fenomenalne ruchy, takie jak ściągnięcie Pulisicia, Dembele czy Sancho to tylko przykłady.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Okazuje się, że nieźle radzą sobie także młodsi zawodnicy BVB, którym do pierwszej drużyny i dorosłej piłki jeszcze daleko. Przekonał o tym Youssoufa Moukoko – 14-letni napastnik Borussii, który nie dość, że gra w starszych rocznikowo drużynach, robi to wręcz koncertowo.

Urodzony 20 listopada 2004 roku Niemiec kameruńskiego pochodzenia w minionym sezonie Bundesligi U17 zdobył w 25 występach aż… 46 bramek. To nowy rekord rozgrywek, a średnia niemal dwóch bramek na mecz pewnie jeszcze długo nie zostanie pobita. Poprzedni rekord (44 trafienia) należał do Donisa Avdijaja. Moukoko przebił go zdobywając hat-trick w ostatniej kolejce sezonu.

Moukoko w sezonie, który drużyna BVB przeszła bez żadnej porażki, aż trzykrotnie zdobywał cztery bramki w jednym meczu. Do tego dołożył sześć hat-tricków i pięć dubletów. Tylko pięć występów kończył bez bramki na koncie.

Trzeba przyznać, że Borussia Dortmund zaczyna coraz poważniej wyglądać na klub, który w najbliższych latach może na stałe wkroczyć do europejskiej czołówki. Świetnie prowadzony klub nie musi już sprzedawać najlepszych piłkarzy, a ci nie będą chcieli tak często odchodzić, jeśli projekt sportowy będzie kontynuowany z sukcesami.

Czy Youssoufa Moukoko będzie jednym z filarów wielkiej BVB? Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać, jednak trzeba przyznać, że wynik nastolatka jest niesamowity.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!